Tytuł: Origami. Biżuteria na co dzień.
Autorzy:
Halina Rościszewska-Narloch
Irena Janas

Korekta tłumaczenia: Marcin Śmigielski
Format: B5, okładka miękka
Liczba stron: 92 (40 czarno-białych, 52 kolorowe)
ISBN: 978-83-937890-1-6
Wydawnictwo: ZW P. Rościszewski
Rok wydania: 2013 (grudzień), Gliwice

Kontakt

Książka prezentuje i opisuje biżuterię wykonaną z wykorzystaniem techniki origami.
W pierwszej części przedstawione są symbole użyte w diagramach, podstawowe bazy, sposoby przygotowania sześciokąta foremnego, materiały użyte na wykonanie biżuterii, sposoby łączenia ze sobą poszczególnych elementów biżuterii. Warto dokładnie zapoznać się z opisanymi w tej części tematami. Ułatwi to na pewno późniejsze tworzenie własnej biżuterii.
Druga część książki to diagramy modeli origami, które wykorzystano w proponowanej biżuterii. Wszystkie diagramy rozrysowane zostały krok po kroku. Ich czytelność została przedstawiona dzięki specjalnym symbolom, dlatego ten język staje się uniwersalny i ogólnoświatowy. Stopień trudności jest różnorodny, od bardzo prostych modeli (żuraw, wachlarz) do wymagających więcej wprawy (tesselacja, kręciołek).
Trzecia część książki pokazuje, w jaki sposób wykonać biżuterię z wykorzystaniem wcześniej rozrysowanych modeli origami. Przy każdym modelu przedstawione są potrzebne materiały oraz instrukcja wykonania. Dla wielu pomocna również będzie instrukcja w formie zdjęć.
Ostatnia część to galeria. Przedstawia ona tylko zdjęcia modeli bez kolejnych kroków wykonania. Ma na celu zachęcić do kreatywności, do korzystania ze swoich pomysłów.


Elementy strony (zdjęcia, koncepcja graficzno-techniczna, teksty) są chronione przepisami prawa autorskiego. Fotografie opublikowano w serwisie za wiedzą i zgodą ich autorów. Wszystkie materiały zamieszczone w serwisie stanowią wyłączną własność autorów i nie mogą być publikowane w formie drukowanej lub elektronicznej bez ich zgody.