Tytuł: Origami. Kwiaty
Autor: Irena Janas

korekta tłumaczenia: Marcin Śmigielski
Format: A5, okładka miękka, czarno-biała
Liczba stron: 64 (52 czarno-białych, 12 kolorowe)
ISBN: 978-83-937890-6-1
Wydawnictwo: ZW P. Rościszewski
Rok wydania: 2014, Gliwice

Kontakt

Wzornik sześciokąta do pobrania w pdf

Książka prezentuje 25 wariantów kwiatów. Wszystkie kwiaty powstały na bazie gwiazdki z sześciokąta z podziałem na sześć. Właściwy efekt daje papier kolorowy dwustronny. Do fotodiagramów kwiaty zostały wykonane z papieru metalizowanego o gramaturze 110 do 125 jednostronnie pomalowanego farbami akrylowymi.
Książka składa się z trzech części. W części pierwszej pokazana jest symbolika użyta w diagramach, rozrysowany jest diagram siatki trójkątnej oraz diagram bazy – gwiazdki. Dla ułatwienia pokazany jest szybszy sposób uzyskania sześciokąta oraz siatki do bazy - gwiazdki. Druga część książki to fotodiagramy kwiatów. Ostatnia część prezentuje galerię zdjęć. Kwiaty mogą być wykorzystane na przykład w biżuterii, w mozaikach, w obrazach, w scrapbookingu. Pomysły należą do składającego.


Elementy strony (zdjęcia, koncepcja graficzno-techniczna, teksty) są chronione przepisami prawa autorskiego. Fotografie opublikowano w serwisie za wiedzą i zgodą ich autorów. Wszystkie materiały zamieszczone w serwisie stanowią wyłączną własność autorów i nie mogą być publikowane w formie drukowanej lub elektronicznej bez ich zgody.